רחוב גריק 10

 הניסיון הכושל משבוע שעבר להיכנס ל-10 גריק סטריט השאיר אותנו עם טעם רע בפה. לא, האלטרנטיבה דווקא הייתה טעימה, אלא כאשר הלונדונים נזרקים מהדלת הראשית – תהיו בטוחים שהם יחזרו דרך החלון!
כך הגענו חמושים בביטחון עצמי גבוה ובמיטב המלתחה למסעדת הביסטרו האנגלי בלב הסוהו, לא מוכנים לקבל תשובה שלילית, במיוחד נוכח העובדה שהשכמנו לצאת לארוחת ערב, בשעה שלא תבייש הגשה ראשונה בבית גיל הזהב (שבת ב-6).

אה כן, אם שכחנו לציין אז נזכיר שמדובר בחלק מהטרנד הלונדוני המעצבן – מסעדות שלא מקבלות הזמנות מראש … “יהיה לנו שולחן עבורכם עוד כשעה עד שעה וחצי” חייכה המארחת [דמיינו לעצמכם רעש של מראות נשברות בנבכי מוחנו] … “תשאירו מספר טלפון ואני כבר אתקשר אליכם” היא הבטיחה. כיצד מעבירים שעה וחצי בסוהו מבלי להגיע שיכורים (ומלאים) מדי לארוחה? שלא נדבר על כך שהוא כבר הגיע רעב מראש (בכ”ז early bird dinner) ועם הרעב באה העצבנות … הניסיון ‘לבגוד’ עם ברפינה התגלה כעקר נוכח התור המטורף שהתפתל לו כמו נחש בחלל המסעדה..

רחוב גריק 10 - מסעדה בסוהו בלונדון
רחוב גריק 10 – לוח וגיר / תפריט על הקיר
המזל שיחק לטובתנו, ובפינת רחוב Dean מצאנו את הקולומביאני עומד ומנהל שיחה טראנס-אטלנטית בספרדית קולחת. מופתע לראותנו ועליז כרגיל (במובן הישן של המילה, אז מה אם זה הסוהו!!) נמשכנו אחרי הכריזמה הקולומביאנית לבר של ה-Soho Theatre. משקה אחד שנמשך כשעה עמו ועם ‘קניין הספרים’ גרם לנו להציץ לעבר מחוגי השעון, ולמרות שלא קיבלנו את הצלצול המיוחל – החלטנו לשים פעמינו חזרה לרחוב Greek.

הפעם המזל האיר פנים, המארחת החביבה באמת שמחה לראותנו (“חסכתם לי שיחת טלפון”) ומיהרה להושיב אותנו בשולחן זוגי. חלל המסעדה קטן ואפלולי, כאשר מרבית השולחנות הם זוגיים שניתן לחברם, העומדים זה לצד זה לאורך ספה אחת שחורה. השולחן עצמו שחור (מוטיב חוזר) ויש בו שקע המכיל סכו”ם, תפריט יינות מגולגל, שמן זית ותבלינים. התפריט המשתנה מדי יום (ואף בין ארוחת צהריים לערב) נרשם באמצעות גיר לבן ע”ג לוח בית ספר, ומצוי בשני עותקים משני צידי המסעדה. קונספט חביב אך הקשה עליו להתעמק במה שיאכל…
אגב, תפריט קינוחים נרשם ע”ג לוח קטן יותר בקיר הצדדי.

בניגוד למסעדה, הבר (שצמוד למטבח בעומק המקום) היה פחות עמוס – אך זה התמלא ככל שהערב התארך, ונראה שמדובר באופציה סבירה בשביל להמתין לשולחן מבלי לצאת אל הקור של הסוהו העליז (הפעם תרתי משמע).
לאחר הרבה לבטים, כשכבר הצלחנו להגיע לידי החלטות ולהזמין – אזרה המלצרית אומץ וביקשה מאיתנו בעדינות בריטית לעבור לשולחן אחר כדי שתוכל להפוך את שלנו למקום לשישייה. ניאותנו ומיד הפכנו לשולחן החביב על צוות המלצרים שהורכב מבחור יווני חביב (Greek Street !!) וצמד בריטיות חמוץ/מתוק.

בעודנו מתקשים ללגום את יין הגווירץ הניו זלנדי (שלא משתווה לזה של שבוע שעבר), הגיע לה המנה הראשונה – ריזוטו ביין אדום, עם גבינת בורטה מותכת וטרוויסו (סוג של עלה). מנה מעולה למרות המראה הפחות מפתה, שהיוותה פתיחה מצויינת יחד עם סלסלת לחם וזיתים.
מסעדת גורמה בלונדון
מנות ראשונות יפהפיות (למעט הריזוטו!) ברחוב גריק

שתי מנות ‘ראשונות’ נוספות הוסבו על ידינו למנה עיקרית מאחר שהחלטנו ללכת על מוטיב ‘פישי’ (לאור העובדה שמנות הבשר היום היו בעיקר חזיר ועז טחונה במין בורקס … מצמרררררר). מנת הטונה הצרובה עם ארטישוק ועלים ירוקים הייתה מעולה, וגם מנת הסרטן עם שומר ותפוז דם הייתה טובה מאד. בכלל נראה היה שמישהו במטבח ‘נתקע’ עם סטוק של תפוזי דם – שהיו מוטיב בולט בהרבה מנות על הלוח.

תפריט משתנה כל יום במסעדת 10 גריק סטריט בסוהו
בס על כרובית רומנסקו – בין פירמידה לציור של פיקאסו.

מנת נתחי דג בס, העיקרית היחידה בעצם, הוגשו על מצע של תרד, ורומנסקו (כרובית ירקרקה שנראית כמו ציור קוביסטי) הייתה טעימה וקלילה.

מסעדה בלב הסוהו בלונדון
הרבה תפוזי דם .. פונדנט .. גלידה שמיימית – והכל בערב אחד

מאחר שעד עתה הארוחה הייתה נעימה ולא כבדה, הרשנו לעצמנו “להתפרע” עם שני קינוחים: קרפציו תפוז דם עם סורבה קמפרי ופיסטוק הייתה פתיח מרענן לסופלה שוקולד כבד וטעים מלווה בגלידה שמיימית של פרלין-שקדים.. יאם!

רחוב greek 10 - אין הזמנות מראש - מסעדה בחו"ל
רחוב גריק 10 – אין הזמנות וגם אין שולחנות
שמחים וטובי לב פינינו את השולחן לטובת הבאים בתור, לא מבלי שהצלחנו לפתח שיחה אפילו עם המלצרית הבריטית החמצמצה שהתגלתה כחובבת ישראל בעצמה. החשבון של 10 גריק סטריט לא בשמיים, והמקום בהחלט מהווה יעד אטרקטיבי למי שרוצה ארוחת גורמה עם טוויסט אנגלי, ומנות מעוצבות ויפות במרכז העניינים של לונדון.

כמו שהבטחנו הלונדונים סימנו וי גם על המקום החם ביותר בקור הבריטי, הרבה בזכות הקולומביאני שהעביר לנו שעה של שלום בית. האם נחזור לרחוב היווני כאשר התורים יירגעו וניתן יהיה לאכול ארוחת ערב שלווה? כנראה שכן. מומלץ.

***½

Ten Greek Street
10 Greek st.
no reservations

Author: הלונדונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *