Christmas at Kew

מופע אורקולי לרגל כריסטמס בגני קיו

יש לנו כלל. לא נשארים בלונדון לחג המולד. כבר הרבה שנים שהכלל הזה נאכף באדיקות ע”י הלונדונים, אחרי חג מולד אחד שהועבר בשיטוטים ברחובותיה הריקים (והקרים) של העיר. עם זאת, אין מניעה להנות מהאטרקציות הרבות שהבירה מציעה בבילד-אפ לחג המולד עצמו – ואפילו רצוי.

הגנים הבוטנים המלכותי בריצ’מונד – הלוא הם Kew Gardens מציעים אטרקציה שכזו במסגרת “Christmas at Kew”. הגננים המלכותיים לקחו את קישוטי האורות של עץ האשוח צעד אחד קדימה והגן כולו עוטה אורות חגיגיים במסלול הליכה לילי מיוחד. שווה נסיעה מורטת עצבים לדרום-מערב לונדון ו-£16 לאדם? תשפטו בעצמכם.

ktm-2016-web-slider-750x405p

.

כך מצאנו את עצמנו באמצע שבוע – בעיצומה של ה-Rush Hour – עומדים בפקק של גשר ריצ’מונד, מחפשים חנייה ועטים עם העגלה הכפולה באיחור אופנתי למשבצת הכניסה שלנו, כשהלונדוני מסנן לכל אורך הדרך שלא ייתנו לנו להיכנס. הכניסה נמכרת במשבצות של חצי שעה, כאשר כל הכרטיסים הכוללים חנייה במקום נמכרו כנראה בחמש דקות הראשונות של המכירה, כנ”ל משבצות הכניסה בוויקאנד (ולכן העיתוי הבעייתי של אמצ”ש).

הכניסה עברה חלק, וכבר אנו מוצאים את עצמנו בנתיב ההליכה החשוך, בין שני עצי אשוח מוארים ומדברים (כן כן… טוב זו רק הקלטה כמובן). האנגלים מתמוגגים ועוצרים לצלם תמונות, ואילו הישראלים חסרי הסבלנות שועטים קדימה – “אש לילה” Here we come!

כריסטמס באנגליה
כריסטמס בקיו – דברו אל העצים ואל האבנים

בהגיענו לשדה הנורות הצבעוניות – אלו נכבו להם פתאום. הלונדונית הקטנה לא מתרשמת עדיין ואילו הקטנטן בהתרוממות חושים אל מול מפגן האורות ובמיוחד בהגעה לנורות האש. “!!! THIS”.

גני קיו בחג המולד
טקס אש בגני קיו – שבט ריצ’מונד כבר אמרנו?

הנתיב מוביל אותנו לאטרקציות נוספות שבנתיים נראות כמו פעולה מתוחכמת בצופים, ואילו מערת מנורות הלד (שאמורה להיות אטרקציה מרכזית) – אף היא הייתה כבויה. קנוניה כנגד הלונדונים?

הדעות חלוקות בהגיענו לפרשת דרכים: ניתן לצאת לכיוון היציאה הצפונית (לחניון אליו היינו מסורבי כניסה כאמור), להמשיך לפארק שעשועים קטן, או להמשיך בנתיב. בעוד הלונדוני כבר חולם על הבית, והלונדונית הקטנה על פארק השעשועים והגלידה שזו טומנת בחובה, הרי שהלונדונית הגדולה (והמהנדסת של האירוע) מעוניינת להמשיך בדרך. הלונדוני הקטנטן מכריע את התיקו המשולש בהצביעו לעבר האורות המנצנצנים. “!!! THIS”

חג המולד באירופה
נרות כריסטמס או שמא מחווה לחנוכה? הלונדונים מתאמים גרסאות מול הילדים

ההימור משתלם שכן גולת הכותרת הוא מופע הלייזר אל מול חממת Palm House למרגלות האגם. בדרך עברנו גם ליד נרות כריסטמס ענקיים – שאנו בחרנו לקבל אותם כמחווה נוצצת לחנוכה. Where is the holiday armadillo when you need him ?!

הגן הבוטני קיו באטרקציה לכריסטמס בלונדון
אפילו בחממות הקנאביס לא תראו כאלו צבעים – מופע אורקולי בקיו

בחזרה ל-Palm House: אורות מרצדים בשלל צבעים, הדפסים של פתיתי שלג, של כוכבים ואפילו של Father Christmas (באנגליה אין סנטה קלאוס למי שלא עוקב!) ולבסוף אפילו העגלה הכפולה מצליחה לתפוס מקום בשורה הראשונה.

מופע אורות בחממת פאלם האוס בגן הבוטני המלכותי
אורות ניאון מעל לגן בוטן …

בדרך עוברים מספר רב של אטרקציות נוספות: צליית מרשמלו בטעמים מעניינים במדורת גחלים קולקטיבית (הלונדוני הטיל וטו על מרשמלו במחיר מופקע ולכן הלונדונית תמשיך לפנטז על מרשמלו פטל-שמפניה); יין חם מתובל; ערמונים קלויים, וכן מיצגים נוספים ומופעים לילדים באווירת החג.

העצים ממשיכים להיות מוארים בצבעי החג, ואנחנו חוזרים שוב לנתיב ההליכה, מתוך מטרה לחזור לאותה פרשת דרכים משולשת.

אורות חג המולד בלונדון
כל העצים לבשו ירוק! ואדום, וכחול וסגול… אורות חג בקיו.

בדרך מנהרת חמישים אלף נורות הלד, שמסתבר שהיא גם מנגנת, חזרה לפעול ואנו עוצרים כאחרוני האנגלים המתלהבים לסלפי משפחתי מסנוור במיוחד. חשבתם שנוותר על המנהרה?? !!! T-H-I-S

מופע אורות בלונדון בריטניה לרגל חג המולד
מנהרת הזמן!… טוב אז רק אורות, מוזיקה וסלפי’ס

החושך בקצה המנהרה המוארת מוביל לפרשת הדרכים המיוחלת, ובעוד הלונדוני מתחיל להתקדם בנונשלאנטיות נאיבית לכיוון החניון, הרי ששתי המוסקטיריות ודרטניאן הקטן כבר בדרך לתפוס מקום בקרוסלה. שני סיבובים בקרוסלה, מרוץ מכוניות אחד והלונדוני שכבר מושך לכיוון היציאה שוב מוצא את עצמו מחושק – הפעם ע”י הקטנה. Ice Cream Please”.
גביע גלידה אחד ושתי כפיות בדרך ליציאה, ואנו כיחידת קומנדו מובחרת מטיילים בליל צלמוות מהחניון החשוך כל הדרך חזרה למקום החנייה שלנו. המכונית במקום (ואין דו”ח) ולכן הערב מוכתר כהצלחה.

פארק שעשועים בלונדון
הקרוסלה מסתובבת… פעמיים כי טוב! פארק שעשועים קטן בקיו

ביקור ב”קריסטמס את קיו” הוא גימיק חביב, חלום רטוב של מי שמחזיק מניות בחברת החשמל הבריטית או אם אתם נוצרים שנכנסים מאד לרוח החג. האורות נחמדים, אבל מרבית האטרקציות לא ילהיבו מי שעבר בימי חייו אי אלו פעולות לילה בצופים (ע”ע “!!! THIS”). האטרקציה היא עד ה-2 בינואר, כאשר יש חובה להזמין כרטיסים מראש! ועוד דבר – קחו רכבת 😉

**½-


Author: הלונדונים

2 thoughts on “Christmas at Kew

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *