סיפורים מצמררים על לונדון להאלווין

לרגל חג ליל הקדושים הלא הוא האלוווין (Halloween) ליקטנו עבורכם אוסף של אגדות אורבניות מצמררות שיער על הכרך האנגלי.
בניגוד למנהגנו לא מדובר בחוויות אישיות מחיי הלונדונים (תודה לאל), אבל לרגל Trick or Treat (ובתוספת האנגלית Give me something sweet to eat) החלטנו להראות לכם שלא הכל וורוד בבירה הקרירה….


 

הקורבן השישי של ג’ק המרטש??


בתחילת השנה הלונדוני ערך מסע בוויטצ’אפל בעקבותיו של הרוצח הידוע לשימצה ג’ק המרטש… אבל האם ייתכן שג’ק רצח שש נשים ולא חמש כפי שכולם סבורים?
ב-6/8/1888, כחודש לפני קורבנו הראשון המוכר של ג’ק, נמצאה גופתה של מרת’ה טברם “שוכבת בנהר של דם” בסמטה שליד Whitechapel Road לאחר שהיא וחברתה נראו חוגגות לתוך הלילה עם שני מלחים. גופתה זוהתה בטעות ככזו ששוספה עם כידון של חייל. החשוד המרכזי של המפקח קונלי היה חייל שמספר עדים זיהו אך מעולם לא נמצא.

מסמכים של משרד הפנים הבריטי (Home Office Files A 49301 Serie) מגלים שייתכן ומדובר היה בקורבן הראשון של ג’ק המרטש שמעולם לא יוחס לרוצח הסדרתי המפורסם בתולדות העולם. את האווירה של ג’ק תוכלו לספוג עד היום בפאב ה-Ten Bells שנשתמר מימי רציחותיו, ובו שהתה מארי קלי (הקורבן האחרון הידוע של המרטש) בשעות שלפני רציתה וייתכן שמרבית קורבנותיו של הרוצח המפורסם נהגו לפקוד את המקום.
פאב בלונדון
פאב עשרת הפעמונים בלילה – לא לבעלי לב חלש

 

הרוצח של ה-Northern Line


מי שמכיר את לונדון מכיר את הקו השחור המתפתל לו במחוזות צפון לונדון. מה שלא כולם מכירים זה את הטענה שהסקוטלנד יארד כסה על פרשייה בשנות השבעים, במהלכה אדם חסר בית הודה כי דחף 18 אנשים למותם ברכבת התחתית בקו הצפוני.

הפרשייה פורסמה בספרו של הבלש לשעבר ג’ף פלאט שטוען כי הגילוי היה ב-1984 כאשר הרוצח, קירנן קלי, תוחקר על רצח שביצע בין כתלי הכלא שם ישב על גניבה. הכסתו”ח המשטרתי לכאורה נועד למנוע פאניקה המונית שכן נמצאו ראיות שהאיש אכן נכח בזירת מספר “התאבדויות” בקו זה והפחד היה שהציבור יפסיק להשתמש ברכבת התחתית. קלי אגב מת מזמן…
הרכבת התחתית בלונדון
הטיוב בלילה … אולי כבר עדיף רכבת קלה?

 

אוטובוס הרפאים של לדברוק גרוב


אין דבר יותר ספוקי מה-NIGHT BUS בלונדון – אוסף של שיכורים, חסרי בית או סתם ווירדוז פוקדים את קווי הלילה תמיד.
אז זהו שמסתבר שיש!
Night Bus מספר 7, העובר בלדברוק גרוב שליד נוטינג היל היה מופיע לו באופן קבוע בSt. Mark’s Road בשעות הקטנות של הלילה לפני שהיה נעלם לחלוטין! התופעה דווחה לראשונה ב-1934 והפעם האחרונה שנראה הדאבל דקר האדום היתה במאי 1990.

 

הפילוסוף המשומר של בלומסברי


הפילוסוף הנודע ג’רמי בנת’ם שנפטר ב-1832 השאיר הוראות מפורשות כיצד לנתח את גופתו בפומבי ולשמר אותו. עד היום המומייה המקאברית של הפילוסוף נעולה לה ב-UCL (University College of London) כאשר שמועות אומרות שלעיתים הפילוסוף מובל לישיבות צוות אלו או אחרות. השלד בד”כ מולבש בחליפה ממולאת בקש וראש ווקס של בנת’ם מוצמד לגוף. הראש האמיתי אגב, חנוט כמומייה ויושב מחייך בין שתי רגליו…

 

תעלומת האסון של Moorgate


עד היום לא ברור מדוע רכבת שעברה בתחנת הרכבת אותה עובר הלונדוני כל בוקר בדרכו לעבודה בעיר, מיאנה לעצור בתחנה ב-28/2/1975 ודהרה לה לתוך קיר בטון. בדיקה של הנהג לסלי ניוטון הראתה שהוא המשיך ללחוץ על דוושת ההאצה עד שתי שניות לפני הפגיעה הקטלנית, אולם כיסו היה עמוס במזומן עמו התכוון לקנות לבתו מכונית בהמשך היום – כך שהתאבדות נשללה. 42 נוסעים נספו ועוד 74 נפצעו. עד היום מדובר בתעלומה בלתי פתורה.

 

הערפד(ית?) של בית הקברות בהייגייט


בית הקברות של הייגייט הוא בית למפורסמים רבים כמו קארל מרקס וג’ורג’ אליוט. בשנות הששים המאוחרות היו דיווחים על דמות מסתורית המסתובבת סביב הקברים ואוחזת ביכולות היפנוטיות על אי מי שנקרה בדרכה. באותם זמנים שועלים מתים נמצאו בבית הקברות ללא הסבר. ב-1970 גופתה של אישה נמצאה לאחר שנגררה מאחד הקברים ויתד של עץ ננעץ היכן שהיה פעם ליבה. לאיש אין הסבר לאירועים אלו עד עצם היום הזה.
בחת הקברות של היגייט בצפון לונדון
קברים עם כוכבים בהייגייט

 

הילדה הבוכה של קינג’ס קרוס


ב-18/11/1987 אדם הפיל גפרור בוער למדרגות הנעות של תחנת הרכבת קינג’ס קרוס והצית את משרד הכרטיסים בשוגג, מה שהוביל למותם של 31 אנשים. מאז ועד היום אנשים מדווחים על ילדה בלונדינית, עם חולצת טי וג’ינס שבוכה בתחנה ונעלמת לתוך קהל הנוסעים המחכים על הפלטפורמה. הדיווחים מרחיקים לכת עד כדי שיש כאלו שנשבעים שהנערה נכנסה בהם כרוח ונעלמה, ואילו אחרים אומרים שכאשר הפלטפורמות ריקות ניתן לשמוע אותה בוכה בבכי שמהדהד בחללי התחנה.

 

הרוחות של ה-Queen’s House


לסיום, the Queen’s House הוא בית של משפחת המלוכה שנבנה בין 1616-1619 בגריניץ’.ב-1966 זוג פנסיונרים קנדי בחופשה צילם תמונה של חדר המדרגות הספיראלי של הבית הידוע בכינויו ה-Tulip Staircase. בתמונה ניתן לזהות רוחות רפאים שדווחו כפוקדות את המקום על ידי מבקרים וצוות העובדים. הכניסה אגב – חופשית, אם תעזו!
קווינס האוס לונדון גריניץ'
חדר מדרגות רדוף רוחות?
עד כאן לסיפורים המצמררים של הלונדונים, כאשר אנחנו כהרגלנו נחגוג את ליל הקדושים עם דלועים מגולפים, תחפושות, ממתקים ו-Trick or Treat’ing. מי שבאמת נכנס לוייב יכול לחגוג את חודש אוקטובר בלונדון עם ה-London Dungeon witch hunt (לאור חווייתו המשמימה של הלונדוני במרתף קשה לנו להמליץ) או עם ביקור רפאים בלילה ב-Tower of London הידוע לשמצה.
לאמיצים פחות – תוכלו להסתפק בחלונות מקושטים בדלעות מוארות וילדים בתחפושות הפוקדים את ליל ה-31 באוקטובר. וכן חלונות ראווה מקושטים ועוגיות בצורת מומיות ועכבישים בסטארבקס השכונתי (ולא רק). אווירת הבלאגן נמשכת עד ליל גיא פוקס ב-5 בנובמבר שהיא המקבילה הבריטית לל”ג בעומר. אנחנו נהיה כאן, ואתם?
דלעות מגולפות דאשתקד – בית הלונדונים

Highgate Cemetery
Swain’s Ln, London 

UCL
Gower St., Bloomsbury
https://www.ucl.ac.uk/ 

The Ten Bells
84 Commercial St, Spitalfields

Tower of London Twilight Ghost tour
the Tower of London
http://www.hrp.org.uk/tower-of-london/whats-on/tower-twilight-tours/#gs.9COCKe0

the Queen’s House
Romney Rd, Greenwich

The New London Dungeon
Riverside Building, County Hall, Westminster Bridge Rd
https://www.thedungeons.com

Author: הלונדונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *