איסלינגטון ואנג’ל

כשאיומים של “סופת השנה” ביום א’ שעבר מידפקים על דלתה של הממלכה, ניצלנו את יום שבת השקט לטיול באנג’ל ואיסלינגטון – המחוז הצפוני N1 שמהווה את הזירה הכי לונדונית ונטולת תיירים שראינו מזה זמן רב. איסלינגטון – יש כאן הכל: בתי קפה, מסעדות, חנויות היי-סטריט, בתי קפה, חנויות גדג’טים, בתי קפה, חנויות צעצועים, בוטיקים של בגדים, בתי קפה, מסעדות, מאפיות וכן – עוד כמה בתי קפה! מי אמר שצריך לצאת לאוקספורד סטריט בשביל קניות??? הלונדונים מציעים אלטרנטיבה שפויה ולונדונית נטולת השייח’ים של אוקספורד סטריט, נטולת התיירים האבודים של קובנט גרדן וחופשייה מהפגנות השנאה של קנזינגטון. איסלינגטון זה כאן!

אא
איסלינגטון יש כאן המון


 

הסיבוב נפתח בבית הקפה Naturalis שברחוב Chapel Market. תיקון טעות: למעשה “נחתנו” מה-Overground היישר לתחנה של איסלינגטון, ממנה מתחיל רחוב החנויות הראשי Upper Street ונמתח כל הדרך דרום-מערב אל תחנת אנג’ל. יחד עם זאת, כשהשעה כבר 11 בבוקר- עברנו את רחוב הקניות בספרינט היישר לכיסאות העץ של בית הקפה שנפתח מחדש לא מזמן בבעלות של חברינו הזוג הצרפתי/ישראלי כדי לאכול ארוחת בוקר (כשהוא רעב – הוא רעב).

נטורליס בית קפה עצמאי שכונתי
נטורליס – חפשו את פביאן וקבלו ‘Broony’ חינם

Naturalis הוא אחד מיני רבבות בתי הקפה שנמצאים על ציר איסלינגטון-אנג’ל, אולם הוא בבעלות פרטית (כאמור) ללא נגיעה של תאגיד ענק. הוא מתמחה באוכל טבעוני והפך בית קפה שכונתי לרבים מתושבי האיזור (“זאת תיכנס לפה כבר – סובבה את הרגל בטראק בפרו” ; “אלו צרפתים” ; “זאת כל בוקר פה” … כך סח הפטרון הצרפתי).

בתי קפה עצמאיים הנטורליס
שף צרפתי חדש לא מדבר אנגלית אך יודע להכין אגס רויאל

בכל ימות השבוע תמצאו את השוק של צ’אפל סטריט שמוכר הכל (ומרגיש כמו גירסה מקומית לליידי’ס מרקט בהונגקונג עם finesse לונדוני), ואילו בימי ראשון פועל פה שוק איכרים לאורך המשך הרחוב (שאף מספק לנטורליס את הירקות הטריים שלו).

שווקים בלונדון - שוק פשפשים
נגיעות של הלוונט – שוק פשפשים, ירקות ופירות, הכל ברחוב אחד

מנגו ענק בפאונד, אננס ענק + מלון בפאונד וכן תירסים ענקיים ב- ניחשתם – פאונד,  ואנחנו חוזרים לאנג’ל ובדרך עוברים בקניון N1: מרכז קניות מגודל שמרכז הרבה רשתות הייסטריט ומזון מוכרות וכן קולנוע גדול. תוך כדי הליכה, הופתענו לגלות, שבין כל בתי הקפה הנישתיים ומזונות הבריאות נפתח פה בשקט בשקט סניף נוסף של רשת ההמבורגרים האמריקאית Five Guys. אגב, דודי אמר שזה טוב – וכמעט שקינחנו את הארוחה בהמבורגר קטן…

המבורגר אמריקאי בלונדון
בורגר לקינוח – דודי אמר שזה טוב

בעוד אנחנו ממשיכים לעלות ב-Upper Street (עם U דגושה מאד כמנהג הקוקניים) חזרה לאיסלינגטון, מתפתות הלונדונית הגדולה והקטנה (שעד עכשיו לא הוציאה הגה יש לציין לטובה) לעצור בסניף המקומי של Petit Bateau – הרשת הכי צרפתית שיש, המתמחה בבגדי ילדים וטריקו באיכות הכי גבוהה ובשיק של יורדי ים (ע”ע חולצות פסים והדפסים צבעוניים לתינוקות).

פטיט באטו שופינג בלונדון
מדפי הסייל נותרו בודדים – אופנה איכותית צרפתית

סריקה זריזה בין מדפי הסייל העלתה חרס, והמשכנו בדרכנו בעודנו חולפים על פני משפחה צרפתייה בת ארבע נפשות, שהצטיידו כולם במעילי גשם מגומי צהוב, לקראת הסופה הקרבה. מסנוור.

קניות בלונדון
Petit Bateau – לא למשפחות צרפתיות בלבד

במרחק לא רב משם – הלונדונית לא מוותרת על האפשרות לקניות קטנטנות ועוצרת ב-After Noah, חנות של גדג’טים מצד אחד וצעצועי עץ כמו של פעם מן הצד השני. למרות החלון המבטיח – גם מפה יוצאות השתיים בידיים ריקות; תסריט שחוזר על עצמו גם אחרי ביקור בחנות המדליקה Gill Wing שמוכרת אביזרים לבית, גדג’טים, צעצועים ועוד.

חנויות צעצועים בלונדון
צעצועים וגדג’טים היא מנת חלקו של אווופר סטריט

עצירה חפוזה באוטולנגי, כדי לקחת הביתה סלט כרוביות יקר במיוחד, וכן דגימה אירעית של מספר מאפיות חדשות שנפתחו במקום אך לא מזמן: Romeo’s אופה את הכל ללא גלוטן (טרנד חדש שמציף את רחובותיה של לונדון בעת האחרונה ונפל כרעם ביום בהיר גם על סרג’ המוכר מהזוג הבלונדיני שנאלץ לוותר על גלוטן לאור דרישת ארוסתו החביבה), ו-Belle Epoque פטיסרי המציעה מאפים צרפתיים פר אקסלנס (ויפים במיוחד).

המשותף לשתי המאפיות: מחירים יקרים – אחת בשל הצורך בהשקעה הרבה שבאפייה נטולת גלוטן, והשנייה כדי לפצות על ההוד וההדר של שלל מאפייה (אקלייר בודד ב-£3.5 עדיין יקר מדי לטעמם של הלונדונים שאמרו יפה תודה והמשיכו בדרכם).

מאפיות בלונדון
מאפיות רבות יקרות ויוקרתיות – עם או בלי גלוטן

איסלינגטון ואנג’ל מציעות עוד ועוד: שלל של פאבים מקומיים, על בתי הקפה העצמאיים כבר דיברנו מספיק, מגוןן חנויות לחובבי הקניות; ואפילו בביקור חטוף בלונדון שווה לקפוץ ולספוג אווירה לונדונית אמיתית. תעשו לעצמכם טובה – תבדקו מראש אם אין משחק של ארסנל באותו יום, שכן אז חולצות אדומות-לבנות לובשות אנגלים שיכורים שוטפות את הרחובות. חוץ מזה תכינו את המזומנים – בתי הקפה העצמאיים לא מקבלים כרטיסי אשראי…

***½

 

Petit Bateau
125 Upper St.
petit-bateau.co.uk

Five Guys Islington
71 Upper St.
www.fiveguys.co.uk

Naturalis
9 Chapel Market
+44-20-3302-8226

  Gill Wing
182 upper St.
www.gillwing.co.uk

After Noah
121 Upper St.
www.afternoah.com

Author: הלונדונים

1 thought on “איסלינגטון ואנג’ל

  1. ללא ספקי שלכם כידון עיתונאי. אתם יכולים גם לשמש guide למקרים בלונדון. ישר כח . באהבה סבא וסבתא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *