לונדון 2012 – “May the Odds Be Ever in Your Favor” !!

המשחקים האולימפיים - לונדון 2012

כמו כולם – גם אנחנו נכנסנו לטירוף האולימפי של לונדון 2012. המושבים הריקים ביציעים גרמו לכך שפתאום אפשרי בהחלט להשיג כרטיסים (ותודה ל-OGOC  על המחירים המופקעים עבור חבילות האירוח שהביאו למצב הנוכחי), וכך מצאנו את עצמנו בדרך לאיצטדיון ה-O2 ב-North Greenwich בכדי לצפות בתחרויות הפתיחה של התעמלות קרקע נשים (כן, הוא הסכים!).

כמה ימים קודם לכן… היא עוד הספיקה להשיג את הלפיד האולימפי בעודו חולף על פני שדרת החנויות (וההמונים הממתינים) בצומת הרחובות Oxford את Regent. והוא, בעודו במשרד הספיק לדווח כמו אורי לוי מהאולפן שהדוכס והדוכסית מקיימברידג’ יחד עם הנסיך הג’ינג’י, מקבלים את הלפיד עכשיו בתוך הארמון. מסע הלפיד האולימפי סוקר פה באמצעי התקשורת, כאילו לפחות הושג הסכם שלום היסטורי שסיים את מלחמת 100 השנים עם צרפת: הלפיד בטאוור ברידג’ … הלפיד בסיטי … הלפיד בשערי באקינגהאם … אבל מספיק עם השטויות וה”פורפליי” – Let the games begin !

הלפיד gets around ! האולימפיאדה לונדון 2012

בחזרה ל-North Greenwich … חיילים בריטים עם כומתות על הראש במדי הסוואה כדי שהתיק שלה חס ושלום לא יתקיף אותם במפתיע, עורכים לנו את הבדיקה הבטחונית בכניסה למתחם (ה-“venue” בעגה המקומית). בדרך ל”טיסה האולימפית” אסור להכניס נוזלים מעל 100 מ”ל, רצוי להימנע מכמויות של אוכל, וגם היפני המסכן שרק רצה לעודד את team Japan נאלץ להיפרד מהחצובה שלו לשלום.

רקע קצר: איצטדיון ה-O2 הוא בית לתחרויות ספורט והופעות בבירה האנגלית. במקום גם אולם קולנוע גדול – ואם אתה לקוח של Sky (רשת הכבלים הזכורה לנו מילדות) אפשר לקבל כרטיסים חינם (אנחנו עוד לא הצלחנו). האיצטדיון ממוקם בגריניץ’, שכונה בדרום לונדון – שמרגישה כמו כפר קטן – בה נמצאים מצפה הכוכבים, קו האורך גריניץ’ הידוע, וגם הספינה Cutty Sark מהתקופה הויקטוריאנית.

עד כאן היסטוריה. חזרה להווה: שלל הרשתות והמסעדות שממלאות את מתחם ה-O2, כולן עמוסות עד אפס מקום, ולא משנה אם הן טובות או פאסט פוד נוראיות. התורים למקומות בשביל ארוחת ערב היו כל כך ארוכים (אפילו בסטארבקס) שבחרנו לוותר ולהיכנס לתוך האיצטדיון עצמו בשביל לאכול. Big Mistake.

איצטדיון North Greenwich - התעמלות קרקע בלונדון.פיצה מקפיצה (ממש). סוכריות גומי. פרינגלס. שוקולד. ואנחנו בהיי מסוכר כמו ילדים בני חמש. בפנים המושבים מתחילים להתמלא, חוץ מיציע אחד (ככל הנראה של חבילות האירוח המנופחות) שהפך להיות יציע החיילים. צ’ופר מהמ”פ.
ה-build up לקראת התחרות (אורות/הסברים/סרטונים) מרגש קצת יותר מהתחרות עצמה: באיזשהו שלב אנחנו קצת מתקשים לעקוב אחרי קבוצת היפניות הקטנות, הרומניות המוכשרות, והקבוצות המעורבות שמכילות בולגריה, וייטנאמית, הולנדית (מאד פופולארית בקהל), צ’יליאנית, סלובנית (אלופת אירופה), ספרדיה ושתי מצריות שאחת הובהלה לביה”ח במהלך התחרות (נפילה כואבת. מאחלים לה החלמה מהירה!!).

 יפנית מעופפת - התעמלות קרקע בלונדון 2012

 שעה וחצי של תחרויות ואנחנו כבר ממש מומחים: “ליפנית הגיעה מעל 14” … “לרומניה היה wobbles על הקורה” .. ומשפטי מחץ אחרים שלפני יומיים היו נחלתו של משה גרטל במקרה הטוב.
בסוף הערב – הרומניות והיפניות בגמר הכללי. גאווה! מהמקצה שלנו לגמר הכללי?! אנחנו מנופחי חזה.

בדרך חזרה הביתה – חצי שעה רק בכדי להיכנס לטיוב אז שלא ימכרו לכם סיפורים שאין פה בלאגן אטומי – ואנחנו ממציאים ספורט אולימפי חדש: “המרוץ למושב ברכבת התחתית”.
החוקים פשוטים – צריך להשיג עבורה מושב בדרך הביתה (כדי שלא תעמוד), ואם גם הוא מצליח לשבת – מקבלים בונוס נקודות. האמצעים – כולם כשרים, כולל דחיפות ורמיסות של נשים, זקנים וטף. לה – מדלית זהב. לו – כסף מכובד. נמשיך לעדכן.

**½-North Greenwich Arena – the O2
Greenwich, London
+44-16-1385-3211

Author: הלונדונים

2 thoughts on “לונדון 2012 – “May the Odds Be Ever in Your Favor” !!

  1. הלונדונים יקירנו, ……ואני הצטערתי שלא באתי לאולימפיאדה,
    הרושם שנהניתם מהאוירה, והייתם ילדים חמודים שרואים הכל….
    תאור הטיול בגנים, מקסים, אתם שובבים ואם לא הייתי מכירה אותכם הייתי חושבת שאתם ישראלים שלא מצייתים לכללים הבריטיים הנוקשים.
    המשיכו להנות ולשתף,
    באהבה אילנה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *