Meet the Parents – the Mayfair way

הגיחה הקצרה של ההורים שלה לשלושה ימים בלונדון שינתה להם את שיגרת השבוע. במקום היום הארוך הקבוע של עבודה – התעמלות – המסתיים בתנוחת קאוץ’ פוטייטו של אמצע שבוע, היא הובילה לו”ז שכלל יומיים של הליכה בלתי פוסקת ברחובות לונדון – ביקורים בכמות מכובדת של גלריות – ולא פסח גם על קניות, פארקים וכמובן מסעדה לסיכום היום.
ומה יותר טוב מאשר לנצל את היציאה של אמצע השבוע בכדי להצליח ולהשתחל ל- Burger & Lobster, המסעדה ה-מדוברת של מייפר, אותה כבר עזבנו במפח נפש לאחר שהובטח לנו שולחן רק אחרי שלוש וחצי שעות המתנה בשבוע שעבר. למי שלא זוכר – מדובר בחוויה שהובילה אותנו לספנטינו.
מסעדות בלונדון בורגר ולובסטר

David Hockney: A Bigger Picture (the Royal Academy of Arts)


לפני שאוכלים – קצת קולטורה. גולת הכותרת של הביקור של ההורים, היו כרטיסים שהוזמנו כשלושה חודשים מראש לתערוכה של דיוויד הוקני, ברויאל אקדמי, מרחק פסיעה מבורגר ולובסטר.
כן, לונדון בסופו של דבר – במיוחד אם אתם חובבי תרבות – היא עיר לאנשים מאד מתוכננים, או מאד עשירים. מדובר במערכת די מעצבנת שלפיה או שמזמינים כרטיסים מראש או שמשלמים דמי חבר שנתיים (ואז הכל בסדר, כולל חדר עבור “members”) או שמשלמים פי עשר לספסרים (המחיר בהתאם לביקוש כיאה לבירה קפיטליסטית) .
זה לא לגמרי נכון – תמיד יש כמה מאות כרטיסים יומיים, ואם אתם מוכנים לעמוד כשלוש שעות בתור, מעלות השחר ועד הפתיחה – אולי גם תצליחו במחיר רגיל ולא מראש. בהצלחה מרובה.
בקיצור רב – התערוכה של דיוויד הוקני, מהאמנים הבריטים המצליחים והמוכרים, מוקדשת לציורי הטבע והנופים של הצייר. התערוכה שמשתרעת על כל השטח של המוזיאון, מתחילה בציורי שמן ענקיים משנות החמישים ומסתיימת בהדפסי ענק של תמונות שצייר באייפד שלו (!)
התערוכה מרשימה במיוחד, ממבט ראשון מדובר בתמונות פשטניות אבל תגרום לכם לפעור פה בעיקר לאור הגודל של התמונות שתופסות קירות שלמים והצבעים העזים בהם הוקני משתמש. בין ארבעת הנוכחים שררה הסכמה על יכולותיו של הוקני, אך בחבורה חילוקי דעות על יופיין של העבודות (ביחס של 3:1 , כאשר הוא כרגיל במיעוט).
מוזיאונים בלונדון - רויאל אקדמי דיוויד הוקני

Burger & Lobster


בורגר ולובסטר הנה עוד אחת מהמסעדות הלונדוניות שלא לוקחות הזמנות. באמצע שבוע, החל משעה שש בערב – התור למקום במסעדה הממוקמת בלב מייפר, נע בין חצי שעה לבין שלוש שעות. נשמע מזוכיסטי? החלטנו לנסות בכל זאת…
התזמון שלנו לבורגר ולובסטר היה טוב, אפילו טוב מאד. הכניסה למסעדה בחמישה לשש, הבטיחה לנו שולחן (לארבעה) עד שש וחצי, ובפועל התיישבנו עוד קודם לכן. ניתן להמתין על הבר, אולם כבר בשש הוא די עמוס ומבחוץ מתחיל להשתרך תור של ממתינים.
העיצוב של המסעדה מתאים מאד לעיצוב של אחותה הגדולה גודמנ’ס (מסעדת סטייקים ומוסד לונדוני) שגם מספקת את הבשר של המקום – כיסאות ושולחנות מעץ מלא, ספות עור ובר ארוך.
הקונספט של המקום די פשוט: כל המנות עולות 20 ליש”ט וניתן לבחור מבין שלוש אפשרויות: המבורגר  מבשר בקר משובח, עם או בלי גבינה ובייקון ; לובסטר מקולף למחצה מאודה או על הגריל ברוטב חמאה, שום ולימון ; לובסטר רול – שזה בעצם נקניקיה בלחמניה, בלי הנקניקיה אלא עם בשר לובסטר. כל המנות מוגשות עם צ’יפס וסלט ירוק והמקום מציע מבחר מעניין של בירות וקוטיילים עם האוכל (הוא התלהב מבירה סאם אדאמס הבוסטונית שהוא מ-א-ד אוהב).
בדומה לגודמנ’ס שם מבחר נתחי בשר רשומים על לוח עם גיר ונמחקים ברגע שהוזמנו – גם פה יש מבחר של לובסטרים גדולים במיוחד שנמחקים ככל שהערב מתקדם בהתאם לביקוש (היא ואמה חלקו לובסטר גדול-זוגי שכזה).
האוכל בבורגר ולובסטר טוב, אפילו טוב מאד. האווירה נעימה, יחד עם זאת קשה לנו להבין מדוע כולם משתגעים וממתינים שעות למקום הזה.  לקינוחים כבר לא היה לנו מקום (וגם המבחר מצומצם ולא ממש מזמין – עוגת גבינה או מוס פסיפלורה).
20£ הוא מחיר מצויין ללובסטר, אבל לא ממש להמבורגר, למרות שהוא היה טעים. ההורים שלה נהנו, ולאחר כשעה פינינו את השולחן המבוקש והתפצלנו לזוגות, היא ואמה להמשיך את שריפת הקילומטראז’ בבירה והוא ואביה לראות את סיטי מנצחת את צ’לסי (רק בטלוויזיה – תסגרו את העיינים).
מסעדה בלונדון מייפר Mayfair  מסעדה בלונדון בורגר ולובסטר
לסיכום: 75% סברו שדיוויד הוקני היה מדהים ולמי שמגיע ללונדון עד 9.4.2012 כדאי להצטייד בכיסאות נוחים להמתנה בתור. בורגר ולובסטר טרנד לונדוני טעים אך over rated, יחד עם זאת – אנחנו משוויצים כבר שבוע שהיינו שם 😉

David Hockney: A Bigger Picutre
Royal Academy of Arts
Piccadilly  020-7300-8000
http://www.royalacademy.org.uk/
Burger and Lobster
29 Clarges street, Mayfair
Mon-Sat 12:00-22:30
no reservations

Author: הלונדונים

2 thoughts on “Meet the Parents – the Mayfair way

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *