שוק בשר

נפתולי יום ראשון הביאו אותנו לקובנט גרדן. השוק המקורה מעל אלדוויץ’ הנו מוקד משיכה לתיירים ומקומיים כאחד, במיוחד ביום ראשון בבוקר כאשר השמש מצייצת לה מבין ענני הגשם. במקום נגנים, קוסמים, “פסלים חיים”, ושלל מופעי רחוב אחרים, המקיפים את חנויות השוק המקורה המצוי בלב הכיכר.
מסביב לכיכר עצמה – עוד הרבה חנויות, מעצבים, Apple Store, בית האופרה, תיאטראות, ושבילים המובילים לרחוב ה-Long Acre שמלא בסניפים מקומיים של רשתות בגדי הייסטריט. בין כל אלו – תמצאו גם חנויות ווינטג’ (במיוחד בסמטאות המחברות בין שבעת “הבלוקים” של איזור Seven Dials) .
בלילה קובנט גרדן הוא איזור בילוי של פרה-פוסט תיאטרון עם מסעדות מוכרות כמו Hawksmoor (הוא כבר כינה אותה מסעדת הבשר הכי טובה בלונדון), האיטלקיה של ג’יימי אוליבר, בלגו הבלגית ועוד. כמו כן, מדובר באיזור שעמוס ברים ובתי קפה לעייפה.

אבל הפעם, לא הגענו לקובנט גרדן בלילה. בדרכנו בצהרי יום ראשון, חלפנו על פני כיכר טרפלגר העמוסה במבקרים בפסטיבל שירי מחזות ה-West End. המופע הוא חלק מפסטיבל לונדון 2012 – שורה של מופעים ואירועים מקדימים לאולימפיאדה. בדרכנו חזרה מאוחר יותר, אף הקדשנו לו ולאוסף מכוניות הקולנוע שהובא למקום (אסטון מרטין של 007 והבאטמוביל!), כשעה של תשומת לב.

כיכר טרפלנגר בלונדון

התכנון לקובנט גרדן היה פשוט: Apple Store (שוב האייפון שלה עושה בעיות), נייקי (הוא עדיין מחפש נעליים), לאסוף מתיקון את המכנסיים שהשווייצריים השאירו ב-Paul Smith ולחזור לצפון. בתחום הקולינרי, הוא תכנן להסתפק כרגיל בעוגיית Dark Chocolate Chunk של בן’ס קוקיס ולסיים את הסיפור, רק שהגורל זימן לנו משהו אחר…

הגשם שהחל להצליף כבר בירידה מהאוטובוס הבריח אותנו למחסהו של ה-Jubilee Market, שוק “שמעטס” עייף ואפור, הצמוד לפלאזה הנוצצת של קובנט גרדן. מאחר שלא היה לנו באמת מה לעשות במקום, והוא כרגיל כבר היה רעב, היא הפנתה את תשומת לבו לעובדה שה-MEATmarket שנחנך במקום לפני חודש וקצת, מציץ מהקומה השנייה. הדיינר (אולי יותר עמדת פאסט-פוד עם כמה שולחנות) ממוקם בפאסאז’ המשקיף על השוק המאובק, מבעד לרשת הגנה, במקום בו עמד עד לא מזמן arcade משחקי ווידאו, ונדמה כי הוא ממשיך עם העיצוב המקורי.

דיינר בלונדון MEAT market - שנות התשעים זה כאן!?

אורות ניאון מעל לשוק בטון, מגנטים צבעוניים, משקל הפועל על מטבעות, ומכונות סודה וקרח למילוי חוזר – כאילו חטפנו בעיטה וחזרנו לפיץ’ פיט או לערבי באולינג בשנות התשעים המוקדמות.. אבל מגניב..

דיינר בלונדון MEAT market - מעל ה-Jubilee Market

התפריט מצומצם: שלושה סוגי המבורגרים (Dead Hippie, Double Bubble ו- Black Palace) – כולם מכילים שתי קציצות, ה-ר-ב-ה בצל קצוץ (עד עכשיו מריחים) ונבדלים אחד מהשני בעיקר ברטבים ובתוספות. ה-Dead Hippie Sauce הוא רוטב על בסיס  חרדל. מומלץ.

כמו כן פילי צ’יז-סטייק, צ’ילי דוג, ריפר (לא בשביל יהודים טובים), צ’יפס (טעים. כמו במקדונלד’ס), פופרס וקורן-פאפיס (סוג של נקניקיה מטוגנת עם מטבל דבש-חרדל).

בגזרת המשקאות כאמור סודה למילוי עצמי (“Bottomless”), בירה Vedett, ברד ממכונה (אייטיז ממש) ושייקים אלכוהולים על בסיס וניל, בטעם מייפל עם בורבון (טעמנו. מדליק), יגר(מייסטר) וליקר קרמי – המכונה מילקשייק “בז'”.

המבורגר גרררררררר בלונדון - קובנט גרדן

הכל מוגש עם עטיפות נייר על מגשי עץ, וכמות מכובדת של קטשופ, מיונז וחרדל זמינים במקום. 3-4 מילויים של קולה אחר כך ואנחנו מוכנים לדוק אמט בראון שיחזור עם הדלוריאן לקחת אותנו חזרה לקובנט גרדן, גרסת 2012. בנתיים הגשם קצת נרגע ומדרכות האבן החלקלקות ממתינות לנו.

ה- MEATmarket היא האחות הקטנה המקומית של ה- MEATliquor הממוקמת במרליבון. האוכל זהה (רק ששם המבחר גדול יותר) ובאחות הגדולה גם משקאות וקוקטיילים. מאחר שההמבורגר היה באמת טעים (אם מתגברים על העובדה שהוא messy ביותר) שמנו לעצמנו הערה ביומן לבדוק גם את המקור בהזדמנות.

ג'ובילי מרקט בקובנט גרדן - שמעטס בשוק אפרורי

בדרך חזרה לכיכר טרפלגר עצרנו ב-National Portrait Gallery בכדי להציץ בתערוכת הפורטרטים השנתית בחסות BP – שגם היא חלק מפסטיבל לונדון 2012.
ענקית הגז ונפט הבריטית נותנת חסות לאומנים צעירים מכל העולם, ואפילו הייתה נציגות ישראלית של רוני טהר-לב מירושלים. בתערוכה פורטרטים של אומנים יחסית לא מוכרים, והיא בעצם תחרות, נושאת פרסים כספיים. הסגנונות מגוונים והנושאים משתנים. הזוכה במקום הראשון למשל ציירה את דודתה המבוגרת בעירום מלא ואילו המקום השני ניתן לפורטרט ענק וחשוך במיוחד, בגווני שחור-לבן, של סבו של האומן.
לצערנו מפאת זכויות יוצרים נמנענו מלצרף תמונות. בהחלט שווה הצצה למי שבמקום.

יום ראשון מהשוק לכיכר וחזרה לצפון. בדרך חיפוש נעליים (עבורו) ששוב לא הניב תוצאות. וריח הבצל של ההמבורגר עדיין בשיאו. בשבוע הבא יוצאים לחופש ארוך – נחזור עם פוסטים קצת שונים ורחוקים. להת’.

**0.5-


 BP Portrait Award 2012
(untill 23 Sep. free)
National Portrait Gallery
St.Martin’s Place 2
020-7306-0055
MEATmarket
The Deck, Jubilee Market Hall
Tavistock Street, Covent Garden
020-7240-4852

Author: הלונדונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *