מי היה מאמין כשהתחלנו את הבלוג הזה לפני כעשרה חודשים שנצליח להחזיק מעמד כל כך הרבה זמן מבלי להזכיר ולו פאב אנגלי אחד! ישקר מי שיאמר שהפאבים האנגלים הם לא חלק בלתי נפרד מהווי החיים בלונדון, שמחלחלים לשיגרה היומיומית – כן, גם אם אתם ישראלים שנמצאים פה.

הפאב האנגלי מהווה נדבך מרכזי בחיי היום יום באנגליה, ובשונה ממה שקורה בארץ, הוא אינו רק מקום אליו מגיעים לשתות. נכון, השתייה היא חלק אינטגרלי (ואנגלי ממוצע יכול לפרק משהו כמו חמישה פיינטים של בירה בלי להרגיש) – אבל הפאב השתלט על חלק נרחב יותר של החיים בבירה הקודרת, וגם אם אתה זר או תייר – תיאלץ לאמץ את הפאב לחיקך.

פאב בלונדון

לרגל העובדה שגם אנחנו בעוונותנו – ובעיקר הוא מכורח המציאות – אימצנו את הפאב האנגלי אל חיינו, נעשה לכם פה שירות ונסקור את סוגי הפאבים האנגלים תוך מתן דוגמאות של פאבים אהובים. אחרי הרבה מאד בירה, וככל הנראה כבד קצת יותר גדול, להלן התוצאה.

The Facts…


ראשית, מספר עובדות על פאבים אנגלים, על אנגלים ועל הקשר ביניהם:

i. לא משנה כמה שהפאבים האנגלים ייראו לכם זהים, לכל אנגלי יש כ-2-3 פאבים ספציפיים המועדפים עליו. כל אחד מאותו הרפרטואר יתאים לו לאירוע ספציפי בדיוק: בין אם זה פיינט עם החבר'ה מהעבודה, פיינט עם החברים מהבית או אירוע מיוחד, הוא יודע בדיוק באיזה פאב הוא רוצה לשבת – גם אם לנו ולכם זה נראה היינו אך.

ii. בפאב האנגלי שותים עם החבר'ה אחרי העבודה, או אוכלים בסוף השבוע. כל הפאבים מגישים אוכל, אבל רק בימי ראשון יוגש פה "Sunday Roast" – בדרך כלל בשר עם יורקשייר פודינג מסורתי, כמה ירקות סמליים וכיו"ב.

iii. יום שני נחשב ל"Burger Monday", וכל פאב שמכבד את עצמו יציע המבורגר – אם לא בכל ימות השבוע (למעט יום ראשון) – אז לפחות ביום זה.

iv. סיידר אלכוהולי מהחבית זו שתייה לגיטימית בדיוק כמו בירה.

v. בירה מבקבוק (במיוחד כזו שבאה עם ליים מעל) זו שתייה לגיטימית רק לנקבות שאינן אנגליות.

vi. קודם כל שותים – לא מחפשים מקום לשבת, שולחן או להכיר אנשים עד שאין לכל אחד פיינט בירה ביד. זאת בניגוד גמור לישראל – מקום בו קודם כל מחפשים את המקום הכי טוב "בבית" כדי לראות ולהיראות עם המפתחות של האוטו ביד.. נקודה למחשבה.

האם הפאב באמת שכונתי?


לצערנו, וזאת לא הרבה יודעים, למרות שהפאבים ניחנו במראה שכונתי מאד, ואחד (לא) דומה למשנהו, רובם שייכים בעצם לרשתות ענק שמחזיקות בבר עצמו ומספקות לו חומרי גלם ובירות. כך בעצם אם נתקלתם בפאב שאינו בפאתי העיר, הסיכוי שהוא יהיה שכונתי אסלי נמוך בהרבה מזה שיהיה חלק מרשת.
דוגמא לרשתות הן Fuller's מבשלת הענק שמחזיקה ביותר מ-400 פאבים, וכן רשתות ענק כגון taylor-walker, gkpubs או nicholson pubs. בפאב שהוא חלק מרשת יהיו בד"כ את סוגי הבירה שמייצרת או מייבאת המבשלה שמחזיקה בו (לדוגמא במקרה של Fuller's זה יהיה London Pride ,ESB, Porter וכו'). בפאבים אלו האוכל מאד גנרי ובד"כ התפריטים זהים, כאשר רק ה"תפאורה" והאווירה עדיין מקבלות גוון מקומי. לעומתם, האוכל בפאב השכונתי האמיתי יהיה בד"כ יותר ביתי ומגוון – בניגוד גמור לפיש אנד צ'יפס, המבורגר, וכל מה שמצופה למצוא בפאב אנגלי שנמצא ברשתות. עד כאן "מסע עולמי" עם אייל פלד.
בירה בלונדון - פולר'ס

Fuller's מספקת פאבים גנריים

ונעבור לדוגמאות אמפיריות של פאבים בריטים אמיתיים:

המתפנפן


ה-Audley פאב אנגלי בלונדון
ה-Audley במייפר הוא דוגמא מצויינת לפאב "מתפנפן", המצוי בלב אחת השכונות היקרות בעולם. בתור התחלה הוא חלק מרשת של פאבים taylor-walker, ולפיכך האוכל שם הוא גנרי ולא מלהיב בכלל.

יחד עם זאת, האווירה המלהיבה של מייפר הכוללת smug brits שעובדים בשלל קרנות הגידור שנמצאות במה שהפך מזמן לשכונת רפאים בסופי השבוע – הופך את המקום לבריטי טיפוסי. הפאב חולש על הפינה המערבית של רחוב Mount –  שהוא הוא כר פורה לחנויות מעצבים ומסעדות יקרות, כמו גם למלון ה-Connaught האהוב על שרה נתניהו. לפיכך, הפאב האנגלי הזה מצליח להיצבע באווירה לונדונית Poshית בהתאם לרחוב, ובעיצוב מסורתי עם נגיעות של יוקרה (ואם אנחנו נשמעים קצת סנובים כמו המקום –  אז עשינו עבודה טובה!)

שתייה: בירות רגילות ומגוון ה-Real Ales של טיילור וולקר (Abbot, Adnams, Batemans…)
אוכל: לא לאכול יותר מצ'יפס
מומלץ: כמקום למנוחה אחרי שופינג אקססיבי באוקספורד סטריט או אחרי שביקשתם ויזה לארה"ב בשגרירות הסמוכה

 

האודלי במייפר - בר בלונדון

האודלי – מנוחה אחרי ויזה לארה"ב

ה-"high end"


ה-engineer פאב בריטי בלונדון פרימרוז היל
ה-Engineer שבשכונת Primrose Hill עונה בדיוק על ההגדרה של פאב אנגלי "high end" (או לאנשים ברמה גבוהה למי שלא הבין):
הוא לא ממוקם במקום מיינסטרימי, אלא בשכונת פרימרוז היל היוקרתית, ככה שרק יודעי דבר מכירים אותו; הוא אינו חלק מרשת אלא פאב שכונתי אמיתי שעבר שיפוץ לפני כשנה; והוא מציע היום גם מסעדה בקומה העליונה.

אנחנו אוהבים במיוחד את החצר הפנימית של הפאב שביום שמש מאפשרת לתפוס קצת צבע בישיבה על ספסלי העץ הישנים, וללגום בלאדי מארי חריף (מאד) עם הבלנד המיוחד למקום (או סלק-מארי מעולה – לא רק לדודות פולניות שאוהבות בורשט!!)
 
שתייה: בירות, פימ'ס, וסלק בלאדי מארי מומלץ!
אוכל: ביצים עלומות עם הולנדייז על אינגליש מאפין, כל יום עד 12
מומלץ: בראנץ' שיכורי במיוחד לשבת בבוקר
 
פאב אנגלי מסוגנן - האנג'ניר בפרימרוז היל

בלאדי מרי מסלק ביום ראשון בבוקר